Ключовий доповідач:

Жан ТІРОЛЬ, Ph.D., професор

почесний голова Fondation Jean-Jacques Laffont/Toulouse Sciences Economiques (TSE), почесний голова виконавчого комітету Інституту перспективних досліджень у Тулузі (IAST), премія Sveriges Riksbank з економічних наук 2014 року пам’яті Альфреда Нобеля.

Жан Тіроль є почесним головою Школи економіки Тулузи (TSE) та Інституту передових досліджень у Тулузі (IAST), а також науковим директором TSE-Partnership. Він також пов’язаний із Массачусетським технологічним інститутом та Інститутом Франції, де обіймає посаду запрошеного професора. Дослідження професора Тіроля охоплюють промислову організацію, регулювання, фінанси, макроекономіку та банківську справу, а також психологічну економіку.

Жан Тіроль опублікував понад 200 статей у міжнародних оглядах, а також 12 наукових книг. Опублікована англійською мовою 2017 року, його остання книга під назвою «Економіка заради загального блага» є доступною для широкої аудиторії кількома мовами. Він є лауреатом численних міжнародних нагород, зокрема золотої медалі CNRS 2007 року та премії Sveriges Riksbank з економічних наук 2014 року пам’яті Альфреда Нобеля.

Напрям «Економічний розвиток в умовах багатоаспектної невизначеності»

Кевін О’РУРК

Професор економіки Нью-Йоркського університету Абу-Дабі. Раніше він був професором економічної історії Чічеле в Оксфордському університеті та членом All Souls College. Він є членом Королівської ірландської академії, членом Британської академії та колишнім науковим директором CEPR.

Дослідження Кевіна О’Рурка перебуває на перетині економічної історії та міжнародної економіки. Він опублікував багато досліджень про історію глобалізації та деглобалізації: серед його книг, які здобули нагороду «Глобалізація та історія» (у співавторстві з Джеффрі Вільямсоном), та «Сила та достаток: торгівля, війна та світова економіка у другому тисячолітті» (у співавторстві з Рональдом Фіндлі). 2009 року він був нагороджений ERC Advanced Investigator за дослідження міжвоєнної торгівлі та торговельної політики. Його остання книга — Une Histoire Brève du Brexit (Odile Jacob, 2018), опублікована англійською як A Short History of Brexit: From Brentry to Backstop (Penguin, 2019).

Напрям «Тренди в освіті та нова парадигма розвитку університетів»

Володимир ПОНОМАРЕНКО

доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» III, II ступенів, ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, член-кореспондент НАПН України.

Володимир Пономаренко досліджує проблеми стратегічного управління підприємством, імітаційного моделювання, реформування вищої економічної освіти, підготовки компетентних фахівців та застосування інформаційних технологій в освіті. У 1970-х рр. був одним із піонерів імітаційного моделювання в СРСР. Є автором 400 наукових праць, зокрема, понад 100 монографій та близько 50 навчальних посібників. За наукового керівництва Володимира Степановича розробляли стратегічні програми розвитку Харківської області до 2011, 2015 та 2020-го рр. Є керівником наукової школи «Розробка систем стратегічного управління промисловим підприємством» Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.

Серед ключових публікацій є монографії Problèmes de formation des économistes et managers compétents en Ukraine, «Розвиток вищої освіти в Україні: аспекти менеджменту та маркетингу», Some problems of the education system in Ukraine: analytics, Conceptual and model support for the development of an innovative-active university.

Напрям «Домінанти соціального розвитку країн: сучасні дослідження»

Пол СІБРАЙТ

Викладає економіку в Тулузській школі економіки у Франції із 2000 року. Із 2012 до 2021 року він був директором Інституту перспективних досліджень у Тулузі (IAST). Він є науковим співробітником Центру досліджень економічної політики в Лондоні та Європейської економічної асоціації. Раніше він був членом Економічної консультативної групи з питань конкурентної політики Генерального директорату з питань конкуренції Європейської комісії та членом Наукової ради мозкового центру BRUEGEL. Із 2005 року він був майже щорічним відвідувачем Інституту Санта-Фе в Санта-Фе, Нью-Мексико.

Сучасні дослідження Пола Сібрайта лежать у трьох сферах мікроекономіки: промислова організація та конкурентна політика; економіка мереж і цифрове суспільство; поведінкова економіка (особливо інтеграція еволюційної біології та антропології з розумінням розвитку економічних інститутів у дуже довгостроковій перспективі). Він працює над книгою за контрактом із Princeton University Press під назвою «Походження зачарування: як конкурують релігії».

Напрям «Цифрове суспільство та інформаційні технології»

Ольга СТАРКОВА

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційних технологій Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця

Сучасні дослідження присвячено комп’ютерній підтримці пошуку оптимальних рішень забезпечення сталого функціонування об’єктів критичної інфраструктури. Є автором понад 180 наукових публікації. Остання опублікована монографія Methodological principles for informational and technological monitoring of the stable operation of the sewerage networks (Kharkiv: Rarities of Ukraine, 2022) є поєднанням сучасних досліджень з інформаційного моніторингу сталого функціонування об’єктів підземної інженерної інфраструктури та провідних досягнень у галузі будівельної науки.